Ninjutsu

3. ledna 2011 v 19:28 | Yuri-chan, Tai-kun
Ninjutsu ( čteme nyndžutsu ) je pojmenování pro jakoukoliv bojovou techniku při které se využívá chakra naplno. Při ninjutsu se využívají ruční pečetě-rukama se tvoří znaky které jsou různě poskládané, pro každé ninjutsu je uspořádání pečetí jiné, při tvoření těchto pečetí se hromadí chakra která se pak spotřebuje na dané ninjutsu. Někteří zkušení ninjové ( nazýváme také shinobi-čteme šinobi ) nemusí na jednoduchá ninjutsu využívat pečete ale vykonává je jen z vlastní vůle. Některá ninjutsu jsou označována jako živelná ninjutsu a jsou rozdělena podle živlů ( země, oheň, blesk, voda, vítr ) který využívají. Ninjutsu má také dvě své podkategorie:

Prokleté pečetící techniky

jsou techniky, při kterých se využívají speciální prokleté pečetě. Pomocí těchto pečetí se dá člověk ovládat nebo tyto pečetě mají jiné nepřirozené účinky na zasaženou osobu. Sem patří například Prokletá pečeť klanu Hyuuga.

www.manga-a-naruto.blog.cz


Pečetící techniky

jsou techniky, které umožňují "zapečetit" něco do předmětu nebo do živého tvora. Nejběžnější použití těchto technik je zapečeťování zbraní nebo jiných objektů do svitků, aby jich bylo možné nosit velké množství. Pomocí Fuuin jutsu byl například zapečetěn Kyuubi do Naruta.

www.manga-a-naruto.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama