Byakugan

3. ledna 2011 v 20:32 | Yuri-chan, Tai-kun
ZDROJ: konoha.czByakugan ( doslova znamená Bílé oko , neboli Uhrančivý pohled ) je speciální dovednost ( Doujutsu - Technika očí ), kterou přirozeně ovládají členové klanu Hyuuga. Uživatelé Byakuganu se vyznačují levandulovýma očima bez zornic. Když je Byakugan aktivovaný, má jeho uživatel kolem očí vystouplé žíly.
Uživatel Byakuganu má téměř 360 stupňové zorné pole s výjimkou malého slepého místa za prvním hrudním obratlem, který je jeho jediná známá slabina. Uživatelé Byakuganu vidí cokoli v rozsahu 50 metrů kolem nich, což z nich dělá bojové experty na blízko. Byakugan také dává uživateli schopnost vidět skrz nějakou věc na extrémně dlouhé vzdálenosti. Což se zdá být kombinací rentgenu a termografu, protože jak Hinata uvedla ve filleru s Bikouchu, objekty, které mají stejnou teplotu jako okolí, jsou špatně vidět. Byakugan může být zablokovaný, jedině v případě jako bylo Ranmarovo kekei genkai , jinak ne. Ne jako Sharingan , který může být zablokovaný každou dostatečně neprůhlednou substancí. Je tu ještě možnost blokování pomocí jistých silných pečetí. Byakugan je užitečný pro hledání, sledování a poznávání cíle. Jeho účinnost závisí na schopnostech uživatele.
Jeden z nejmocnějších aspektů Byakuganu je schopnost vidět vnitřní chakrový systém, což je klíčový aspekt použití Juukenu (Vznešená pěst), který právě útočí na tento systém. Pokud je Byakugan dostatečně vyvinutý, může uživatel vidět jednotlivé chakra body, které umožňují zastavit úplně protivníkův tok chakry tak, že oponent nemůže vykonávat techniky, které vyžadují použití chakry. Mistři Byakuganu mohou dokonce zabit jediným úderem.
Ochrana schopnosti Byakugan je velmi důležitá pro Hyuuga klan a vedla k vývoji propracované rodinné hierarchie. Hyuuga klan je rozdělený na dvě části: hlavní rodinu ( sou-ke ) a vedlejší rodinu (  bun-ke ). Hlavním účelem vedlejší rodiny je chránit hlavní rodinu a tajemství Byakuganu. Schopnosti členů vedlejší rodiny a jejich svoboda jsou omezeny pomocí prokleté pečetě ( inf zde ), která je umístěná na čele každého člena vedlejší rodiny. Pomocí speciální techniky, kterou znají jen členové hlavní rodiny, může být tato pečeť aktivována, po aktivování ničí mozkové buňky osoby s pečetí. Pokud člen vedlejší rodiny zemře, prokletá pečeť zapečetí schopnost Byakugan tak, že nepřátelé nebudou schopni objevit tajemství této dědičné vlastnosti.
Existuje několik technik vyvinutých pro uživatele Byakuganu jako doplněk jejich schopností, mezi nejpozoruhodnější patří obranné technicky - Hakkeshou Kaiten ( Vír proroctví ) a Hakke Rokujuuyon Shou ( 64 úderů ). Hinata i Neji vyvinuli silnější varianty těchto technik.

www.manga-a-naruto.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama